Archiwum kategorii 'blip'

Facebuszek, czyli twitterek

01-06-2010, Mariusz Doluk

Właśnie pojawił się kolejny serwis mikroblogowy o wiele mówiącej nazwie Facebuszek. Powstał w oparciu o gotową platformę Blogtronix. Początkowo dosłownie przypominał wizualne Facebooka,

facebuszek1

Administracja chyba dość szybko zrozumiała, że mogłoby to ją narazić na nieprzyjemności ze strony giganta i zmieniła wygląd.

Moim zdaniem to raczej żart, choć całkiem smaczny. Np. wizualnie prezentuje się moim zdaniem lepiej niż nasz popularny Blip i w przeciwieństwie do Twittera także tutaj można dodawać obrazki i filmiki. Są też grupy tematyczne, które można obserwować.

Problem może pojawić się z optymalizacją w razie zwiększenia liczby użytkowników, bo już teraz momentami działa trochę wolno. Jednak nie spodziewam się, że te problemy dotkną Facebuszka, ponieważ wątpię, czy zdobędzie popularność. Niestety bez dużego wsparcia marketingowego trudno się obecnie przebić z nowym projektem, zwłaszcza jeśli nie odbiega radykalnie funkcjonalnością od innych podobnych serwisów.

Administracja serwisu mikroblogowego Blip przygotowała specjalną stronę będącą przewodnikiem po serwisie dla firm i innych organizacji: http://blip.pl/biznes

Jak zapewniają twórcy strony można się na niej dowiedzieć, jak:

  • skutecznie prowadzić działania biznesowe na Blipie (i nie tylko),
  • planować obecność w mikroblogach i sieciach społecznych,
  • dotrzeć z komunikatem do członków społeczności,
  • wykorzystać marketingowy potencjał społeczności Blipa,
  • mierzyć działania na Blipie.

Przewodnik dedykowany jest zwłaszcza przedstawicielom marek, instytucji i organizacji, które chcą z powodzeniem działać na Blipie.

Nowa aplikacja Blipa na Facebooku

24-02-2010, Mariusz Doluk

Blip zachęca osoby łączące ten serwis mikroblogowy z Facebookiem za pomocą odpowiedniej aplikacji do jej zmiany na nowszą wersję. Aby to zrobić należy wyłączyć starą aplikację, a następnie wejść na stronę fb.blip.pl i połączyć konto Facebooka z kontem Blipa.

Aplikacja umożliwia blipowanie bezpośrednio z Facebooka (trzeba wybrać ikonkę Blipa, która powinna być widoczna pod polem do wpisywania statusu na Facebooku).

Nowa funkcja to także możliwość selektywnego wysyłania wiadomości z Blipa na Facebooka. W tym celu należy zakończyć status, który nie ma się pojawić na Facebooku, opcją –fb. Można też zrobić odwrotne – wyłączyć automatyczne wstawianie statusów z Blipa na Facebooka i jeśli chcemy, aby taki się tam pojawił, należy go zakończyć opcją +fb. Podobnie działa to w przypadku Twittera, gdzie odpowiednio dodajemy –t lub +t.

Krakowski rynek na Blipie

07-02-2010, Mariusz Doluk

krak Od kilku dni można na Blipie na bieżąco obserwować wydarzenia na krakowskim Rynku, wystarczy dodać do obserwowanych ^krakowskirynek

- Kraków oprócz “miejskiej” strony blipowej ma od dzisiaj swoje “gadające” miejsce – mówi Paweł Krawczyk z Urzędu Miasta Krakowa. – I to nie byle jakie, bo sam Rynek Główny, który  powie o imprezach na jego płycie, podzieli się spostrzeżeniami i zarzuci ciekawostkami na swój temat. Jesteśmy pierwsi w Polsce i cieszy nas to, że to inni będą się na nas wzorować.

Oprócz informacji o wydarzeniach  odbywających się na Rynku, użytkownicy obserwujący Rynek na Blipie, będą mogli posłuchać o 12:00 hejnału z Wieży Mariackiej. Na profilu znajdą się także zdjęcia ciekawych miejsc, oraz mnóstwo  ciekawostek dotyczących Rynku, znajdujących się na nim budowli, zabytków i jego mieszkańców.

Poczta Polska obsługuje na blipie

13-01-2010, Mariusz Doluk

poczta Wygląda trochę na prima aprilisowy żart, ale nie – Poczta Polska faktycznie otworzyła internetowe Biuro Obsługi Klienta na Blipie.

- Startowaliśmy  z  pewnym  niepokojem,  jednak sukces tej formy dialogu  z  internautami przerósł nasze oczekiwania. Nie spodziewaliśmy się tak dużej liczby pytań i zgłaszanych spraw. Aby ułatwić Blipowiczom kontakt z  nami  postanowiliśmy część zadań powierzyć naszym specjalistom od usług. Mam nadzieję, że poradzą sobie z tak wymagającymi internautami jakimi są Blipowicze. – mówi Zbigniew Baranowski, rzecznik Poczty Polskiej.

BOK Poczty Polskiej będzie udzielał informacji m.in. na temat usług  firmy, prawa pocztowego, regulaminów i cen. Będzie też można zadawać pytania. Ponadto Poczta obiecuje, że będzie można także wygrać cenne  znaczki pocztowe startując w konkursach.

Szkoda tylko, że nie będzie można również wysłać i odebrać paczki bez stania w kolejce…

Wybierz singiel na blipie

06-01-2010, Mariusz Doluk

blipNa blipie wystartował plebiscyt dla osób lubujących się w niezobowiązującym popie. Użytkownicy mają szansę od dziś do 10 stycznia wybrać utwór grupy LOV, który będzie grany na antenie rozgłośni radiowych jako kolejny singiel. Można dzięki temu wygrać płytę zespołu “Minus Szum”.

Aby mieć szansę na nagrodę należy wybrać jedną piosenkę spośród prezentowanych poniżej, wpisać jej tytuł, otagować #lov i wysłać na Blipa. Dodatkowo warunkiem koniecznym  jest dodanie zespołu LOV do obserwowanych.

Kliknij, aby przeczytać więcej »

Blip: Najpopularniejsze tagi 2009 roku

04-01-2010, Mariusz Doluk

blipTematami cieszącymi się największym powodzeniem w 2009 roku były: komputery, media, marketing i … zwierzęta. Najpopularniejszym komputerem na Blpie okazał się być Mac, najczęściej wspominanym telefonem IPhone (na drugim miejscu uplasował się telefon Google – G1). Blipowicze 4 razy bardziej wolą koty od psów, nieznacznie książki od muzyki. Najaktywniejsze miasta to – w kolejności – Warszawa, Wrocław, Kraków, Poznań.  Sporo zwolenników mają również rozmowy o Facebooku, Trójce, blogach i F1.

Kliknij, aby przeczytać więcej »