Archiwum kategorii 'facebook'

Przycisk “Posłuchaj” na Facebooku

20-04-2012, Mariusz Doluk

Portal społecznościowy Facebook wprowadził nowy przycisk “Posłuchaj” na stronach muzyków lub zespołów. Po jego kliknięciu zostaniemy przeniesieni na odpowiedni serwis muzyczny, gdzie będziemy mogli odsłuchać utworów danego artysty. Chodzi tu o takie muzyczne serwisy społecznoścowe jak Spotify, Deezer, czy do niedawna konkurujący z Facebookiem MySpace.

pf

Przycisk znajduje się po prawej stronie przycisku "Lubię to!”. Po kliknięciu warto zachować ostrożność, bo pojawi się okienko w którym będziemy mogli zmodyfikować ustawienia prywatności danego serwisu – np. możemy ustawić czy chcemy, aby to co słuchamy było widoczne w naszej osi czasu dla wszystkich.

Foursquare zintegrowane z Facebookiem

15-03-2012, Mariusz Doluk

Społecznościowy portal geolokalizacyjny Foursquare stawia na integrację z Facebookiem. Od teraz wszystkie nasze “zameldowania” w różnych miejscach, będą wyeksponowane w ramach specjalnego modułu na osi czasu. Widoczne tam będą ostatnie “zamledowania”, miejsca w których najczęściej się bywamy oraz odznaki jakie otrzymaliśmy, tak jak to widać na poniższym obrazku:

foursquaretimeline

Także nasze zdjęcia z miejsc w których się meldowaliśmy będą publikowane na naszej tablicy.

Kliknij, aby przeczytać więcej »

messenger-2 (1)Już niedługo będziemy mogli używać facebookowego komunikatora pracującego w systemie Windows 7. W ciągu kilku tygodni ma wyjść z fazy beta-testów.

“Miliony osób loguje się każdego dnia do Facebooka, aby utrzymywać kontakt ze znajomymi. Jednocześnie przeglądają inne strony oraz używają programów komputerowych, przez co łatwo przeoczyć ważne informacje. Być może kuzyn właśnie napisał, że znalazł nową pracę, albo najlepszy przyjaciel pyta o twoje plany na wieczór. Powinieneś mieć możliwość kontaktu bez względu na to, co aktualnie robisz.” – napisał na blogu Facebooka Jack O’Connor, inżynier z zespołu pracującego nad komunikatorem.

W ramach komunikatora będziemy mogli nie tylko czatować ze znajomymi, ale także będziemy otrzymywać powiadomienia na temat ich aktywności.

Kliknij, aby przeczytać więcej »

Facebook zintegrowany z naszymi SMS-ami

27-02-2012, Mariusz Doluk

Niedawno wybuchła afera związana z przechwytywaniem danych z książek adresowych smartfonów przez aplikację Twittera. Teraz brytyjska gazeta Sunday Times alarmuje, że także aplikacja Facebooka pracująca w systemie Android czyta SMS-y w smartfonie.

Facebook zaprzeczył, że “czyta” SMS-y użytkowników, ale jednocześnie przyznał, że w celach testowych “zintegrował” swoją aplikację z systemem SMS telefonu. Oczywiście wszystko znajduje się w zasadach użytkowania aplikacji, które użytkownik musi zaakceptować zanim zacznie jej używać.

Pozostaje mieć nadzieję, że usunie tę integrację w przyszłości. Cała afera słusznie zwróciła uwagę użytkowników na kwestie bezpieczeństwa i to co akceptujemy ściągając aplikacje na swój telefon.

Facebook: Zmieni się wygląd grup

02-02-2012, Mariusz Doluk

Facebook testuje nowy wygląd grup, który ma być bardziej spójny ze zmianami wprowadzonymi wraz z pojawieniem się osi czasu – donosi serwis Inside Facebook.

naglowekgrup

Grupy będą posiadały domyślny obrazek nagłówka złożony ze zdjęć profilowych członków. Obraz będzie można zmienić na inny. Tablica grupy nie ulegnie zmianie i nie zostanie przekształcona w oś czasu.  Tak jak dotychczas najwyżej będą pojawiały się nowe posty oraz te z nowymi komentarzami.

Facebook planuje zmienić także wygląd stron, ale na razie nie podaje żadnych szczegółów w tej sprawie.

W ciągu kilku tygodni nowy wygląd naszego profilu w formie osi czasu (timeline), będzie musiał zagościć u wszystkich użytkowników Facebooka na stałe. Portal społecznościowy właśnie kończy fazę testów.

Po jego wprowadzeniu będziemy jeszcze mieli siedem dni na dostosowanie do naszych preferencji, potem stanie się już widoczny.

Tymczasem firma Sophos przeprowadziła mały sondaż dotyczący odbioru osi czasu. Tylko 8 proc. się ona spodobała, a aż ponad połowę nowa oś czasu niepokoi.

timeline-poll

Ludzie nie niepokoją się jedynie zmianami samymi w sobie. Oś czasu, która w łatwy sposób daje nam dostęp do udostępnionych dawniej treści uświadamia jak wieloma informacjami z naszego życia podzieliliśmy się z administracją Facebooka (a jeśli mieliśmy profil publiczny, to z całym światem.

Będzie siedziba Facebooka w Polsce

26-01-2012, Mariusz Doluk

Facebook zamierza w ciągu kilku miesięcy otworzyć swoje biuro w Warszawie. Do tej pory polscy facebookowicze byli obsługiwani przez biuro zlokalizowane w irlandzkim Dublinie.

fb

W ostatnich miesiącach przedstawiciele Facebooka odwiedzili agencje marketingowe szykując się do otworzenia biura w Polsce. Dzisiaj poinformowano, że jak donosi Presserwis rozpoczęła się rekrutacja do warszawskiego biura. Wcześniej o umieszczenie biura apelowały na Facebooku Kraków i Wrocław, ale wybór padł na stolicę.

Kliknij, aby przeczytać więcej »