Archiwum kategorii 'Gry'

Najpopularniejsze gry na NK

24-10-2011, Mariusz Doluk

NK (Nasza Klasa) chwali się swoimi najpopularniejszymi grami na blogu. Wynika z tego rankingu, że nadal bezkonkurencyjna jest platformówka Icy Tower mająca grubo ponad 3 mln graczy. Na drugim miejscu mamy Happy Harvest czyli klon FarmVille prawie 3 mln graczy, a dalej Fishdom, czyli wirtualne akwarium. Na czwartym miejscu znajduje się kolejna farmvillowa gra o nazwie Wiejskie Życie.

icy

Sims Social podbija Facebooka

29-09-2011, Mariusz Doluk

Zaledwie miesiąc temu zadebiutowała na Facebooku gra Sims Social i, jak wynika z najnowszego zestawienia serwisu AppData, błyskawicznie wdarła się na pierwsze miejsce listy najpopularniejszych aplikacji. 

Sims Social to społecznościowa wersja jednej z najchętniej kupowanych gier komputerowych na świecie. Symuluje ona codzienne życie tzw. simów – gracze zajmują się takimi prozaicznymi zdawałoby się czynnościami, jak gotowanie, sprzątanie, chodzenie do pracy, umawianie się na randki czy wychowywanie dzieci. Jak widać także na Facebooku ludzie uwielbiają tę zabawę, tym bardziej, że wzbogacona jest o możliwość dzielenia się efektami ze znajomymi.

the-sims-social

Kolejną w zestawieniu jest aplikacja Static HTML: iframe tabs, która ułatwia tworzenie własnych “mini-stron” na facebookowych zakładkach. Następna jest aplikacja to 60photos, która pozwala oceniać zdjęcia znajomych. Podobną funkcję spełnia również czwarta w zestawieniu TopFace, spełniająca również rolę facebookowej swatki.

Nowe gry na Google+ i NK

26-09-2011, Mariusz Doluk

Google+ powoli rozbudowuje swój zasób gier. Twórczyni największych hitów na Facebooka, firma Zynga wprowadziła właśnie na Google+ swój ostatni przebój – grę CityVille. Zapewne to dopiero początek, bo Google jest jednym z najważniejszych inwestorów Zyngi. Już teraz obecna jest na Google+ także np. z grą Zynga Poker.

cityville

Google+ bardzo ostrożnie dodaje nowe aplikacje. Zapewne boi się nadużyć, które mogłyby zaszkodzić nowej społecznościówce. Podobne podejście stosuje NK (dawniej Nasza Klasa), która co prawda ma w tej chwili więcej aplikacji niż Google+, ale nowe dodaje bardzo ostrożnie. Właśnie ukazała się nowa gra o nazwie Złote Piaski, w której zajmujemy się rozbudową kurortu (trochę po sezonie, ale być może chodziło o to by powrócić do miłych wspomnień z wakacji). Grę wyprodukowała współpracująca z NK od dłuższego czasu, niemiecka firma Plinga.