Archiwum kategorii 'ogólne'

Ósmy SMD: Social Video

11-05-2012, Mariusz Doluk

500x500Najbliższa, ósma edycja konferencji z cyklu Social Media Day, będzie wyjątkowa, bo "podwójna" – świętowana w dwóch miastach: Warszawie i Wrocławiu. Wyjątkowa będzie także formuła konferencji – po raz pierwszy Social Media Day odbędzie się w kinie.

Jest to związane z tematyką najbliższej konferencji – technologią video i rolą filmu w budowaniu społeczności. Wspólnie obejrzymy jedne z ciekawszych, lecz stosunkowo niszowych filmów dotyczących Internetu – "Social Network" o twórcy Facebooka widzieli wszyscy. Ale "Something Ventured" – o startupach, ich twórcach i inwestorach, ukazuje nie mniej ciekawe kulisy branży interaktywnej.

Między filmami uczestnicy konferencji zostaną zaproszeni na przegląd najlepszych polskich vlogów – blogów filmowych. To stosunkowo nowe zjawisko w polskiej mediasferze społecznościowej powoli staje się częścią mainstreamu – czego dowodem może być np. ranking polskich vlogerów przygotowany ostatnio przez magazyn "Press" czy pierwsze duże kampanie marketingowe z udziałem vlogerów właśnie.

Kliknij, aby przeczytać więcej »

Onet integruje się z NK i Facebookiem

19-03-2012, Mariusz Doluk

Onet rozpoczął proces integracji swoich usług z wiodącymi portalami społecznościowymi – NK i Facebookiem. Na tym ostatnim portalu udostępniona została aplikacja umożliwiająca udostępnianie informacji z Onetu na osi czasu. Dzięki temu zabiegowi czytelnicy Onetu będą powiadamiali swoich znajomych o tym co czytają na tym portalu (tak jak to jest w przypadku aplikacji zagranicznych portali np. Guardiana, który jest już obecny na Facebooku od dłuższego czasu).

- Wspaniale widzieć jedną z wiodących firm w Polsce, sięgającą po aplikację na Os Czasu (Timeline). Wielu ludziom czytanie wiadomości na Onecie pozwala na opowiedzenie swojej historii i pokazanie, co jest dla nich ważne. Teraz będą mogli dzielić się tym przeżyciem z przyjaciółmi. – powiedziała Amina Belghiti, Szef Partnerstw Platformy Facebooka.

zapytaj-z-nk

W przypadku NK integracja z Onetem nastąpiła na poziomie serwisu zapytaj.onet.pl. Od teraz użytkownicy serwisu NK mogą logować się do serwisu Onetu bez konieczności zakładania konta, wykorzystując login i hasło, z których korzystają w NK. Natomiast użytkownicy zapytaj.onet.pl otrzymują możliwość łatwego zadawania pytań swoim znajomym, dzięki opcji automatycznej publikacji pytania na swoim koncie w NK.

Kliknij, aby przeczytać więcej »

Siódma edycja Social Media Day

22-02-2012, Mariusz Doluk

Juto we Wrocławiu odbędzie się kolejna edycja Social Media Day.

Tematem przewodnim spotkania będzie zastosowanie technologii dla social media. Wśród prelegentów znajdą się m.in.: Spidersweb.pl, MacKozer, przedstawiciele Microsoftu i HTC, a także redaktor naczelny najważniejszego brytyjskiego serwisu technologicznego TheRegister.co.uk. Podczas konferencji wręczone zostaną także wyróżnienia dla zwycięzców konkursu „Blog firmowy roku”, organizowanego przez Dominika Kaznowskiego.

Wydarzenie rozpocznie się w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego o godz. 16.30.

Historia portali społecznościowych

13-02-2012, Mariusz Doluk

Czy mówią ci coś nazwy theglobe albo sixdegrees? Jeśli nie, dowiesz się z poniższego filmiku na którym zaprezentowano po krótce historię portali społecznościowych.

Film rozpoczyna swoją podróż od prostych tablic ogłoszeniowych “w realu”, poprzez podobne tablice w sieci, aż po pierwsze portale społecznościowe i kończy na dzisiejszych czasach zdominowanych przez Facebooka, czy YouTube. Po drodze przypomina także pęknięcie tzw. bańki internetowej i jej wpływ na sytuację nowych projektów w Internecie.

 

Powstaje projekt Research.NK

06-02-2012, Mariusz Doluk

research-nkPortal społecznościowy NK powołał projekt Research.NK, który będzie dostarczał informacje o opiniach, gustach i oczekiwaniach polskich konsumentów partnerom serwisu.

Portal nk.pl wprowadził ofertę badawczą już w 2010 r. Od tego czasu rozwijał dział badań i kompetencje zespołu. Dzięki temu portal zyskał dokładniejszą wiedzę o zachowaniach swoich użytkowników. Dla użytkowników NK udział w badaniach i analizach jest w pełni dobrowolny i anonimowy, choć bywa wynagradzany.

Jak wyjaśnia Krzysztof Sobieszek, Pełnomocnik Zarządu ds. Badań: – Zespół budowaliśmy w oparciu o kompetencje badawcze oraz społecznościowy know-how. Znajdują się w nim zarówno informatycy, jak i badacze oraz analitycy. Dziś z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć że mamy kompetentny i doświadczony zespół mogący realizować potrzeby badawcze klientów. – mówi.

Kliknij, aby przeczytać więcej »

Facebook idzie na giełdę

30-01-2012, Mariusz Doluk

W maju lub czerwcu największy portal społecznościowy na świecie ma zamiar podbić giełdę – wynika z informacji do których dotarł Wall Street Journal, powołując się na anonimowe źródło.

Facebook Lawsuit

Facebook będzie chciał pozyskać z rynku 10 miliardów dolarów. Będzie to więc jedna z największych ofert publicznych w historii. Facebook jest w tej chwili wyceniany na ok. 100 mld dolarów. W emisję akcji ma być zaangażowany bank Morgan Stanley.

Kliknij, aby przeczytać więcej »

Google Plus ma 90 mln użytkowników

20-01-2012, Mariusz Doluk

gpLarry Page, szef Google, ogłosił, że społecznościówka Google Plus osiągnęła liczbę 90 milionów użytkowników na świecie.

Informacja ta pojawiła się w informacji prasowej dotyczącej wyników finansowych firmy. – Jestem bardzo podekscytowany wzrostem Androida, Gmaila i Google+, który ma obecnie 90 milionów użytkowników na świecie – czyli ponad dwukrotnie więcej niż trzy miesiące temu – powiedział Page. Dodał także że spodziewa się dalszego rozwoju w 2012 roku.

Firma Experian Hitwise szacuje, że pod koniec 2012 roku Google+ może osiągnąć poziom 400 mln użytkowników. To wciąż mniej niż 800 mln Facebooka, ale wzrost jest imponujący. Pytanie tylko ilu z tych użytkowników korzysta z Google+ po zarejestrowaniu regularnie.