Archiwum kategorii 'porady'

Czasem zdarza się, że nie do końca świadomie zgodzimy się na dostęp jakiejś aplikacji do naszego konta lub po prostu nie chcemy już dostawać informacji zapychających  nam tablicę. Często okazuje się, że aplikacje rozsyłają spam. W dodatku aplikacje pozyskują sporo (czasem stanowczo za dużo) informacji o naszych poczynaniach. Często wspominam o tego rodzaju zagrożeniach.

app1

Kliknij, aby przeczytać więcej »

Facebookowe notatki łatwiejsze w użyciu

16-08-2010, Mariusz Doluk

Facebook wprowadził właśnie ułatwienia w tworzeniu notatek. Od teraz dostępny jest prosty edytor tekstu, więc nie trzeba znać znaczników HTML, aby sformatować tekst. Powyżej formularza pojawiły się przyciski do pogrubiania i pochylania tekstu, a także tworzenia wypunktowanych i numerowanych list oraz zaznaczania cytatów.

notatka

Wprowadzono także możliwość zaznaczania (tagowania) facebookowych stron w tekście. Wystarczy wpisać w odpowiednie pole kilka pierwszych liter interesującej nas strony i system wyszuka ją dla nas, a następnie zostanie ona powiązana z naszym tekstem.

Jak połączyć Twitter i MySpace

30-05-2010, Mariusz Doluk

MySpace w zeszłym roku wprowadził usługę synchronizacji z Twitterem. Dzięki temu w prosty sposób nasze statusy z MySpace trafiają prosto na Twittera oraz z Twittera na MySpace.

MySpace_Twitter

Poniżej wyjaśnię krok po kroku jak to zrobić.

Kliknij, aby przeczytać więcej »

Wiele osób często skarży się, że “polubili” zbyt wiele stron, oraz zaakceptowali zbyt wiele aplikacji i teraz czują, że nie panują nad tym, co pojawia im się w powiadomieniach na ich stronie głównej w Facebooku. Innych denerwują informacje pochodzące od znajomych o kolejnych rozwiązanych quziach, zwycięstwie nad konkurencyjną mafią, czy wiadomości że ktoś znalazł złotego kurczaka w  kapuście i inne tego typu “istotne” informacje.

Można oczywiście całkiem odłączyć się od aplikacji czy “przestać lubić” jakąś stronę. Część osób jednak nie chce podejmować aż tak drastycznych kroków, tylko po prostu zrobić porządek w powiadomieniach. Wielu, zwłaszcza początkujących (choć nie tylko) facebookowiczów nie wie, że jest na to dość prosty sposób.

Gdy po raz kolejny pojawi się informacja o tym, że ktoś ze znajomych “prowadzi wojnę o ocalenie świata” i że w tym celu “koniecznie” potrzebuje pomocy w wojnie wampirów, można ją zignorować raz na zawsze. Należy w tym celu najechać myszką na daną informację. Pojawi się wtedy w jej prawym górnym rogu przycisk “Ukryj”. Gdy na niego klikniemy pojawi się okienko wyboru, czy chcemy, aby w ogóle informacje od tego użytkownika nie pojawiały się w aktualnościach lub czy też chcemy zrezygnować z aktualności dostarczanych jedynie przez tą konkretną aplikację. W przypadku stron pojawi się oczywiście podobne pytanie dotyczące danej strony, itd.

aktualnosci_facebook

Jeżeli jednak po jakimś czasie stwierdzimy, że jednak prośby o pomoc w wampirzej wojnie, mają faktycznie istotne znaczenie dla dalszego istnienia świata, możemy przywrócić je z powrotem do aktualności. Aby to zrobić należy przemieścić się na sam dół strony głównej. Tam pod wszystkimi aktualizacjami znajduje się pasek, jaki widnieje na poniższym obrazku, na którym powinniśmy kliknąć “Edytuj opcje”:

edytuj_opjce

W efekcie pojawi się okienko wyboru dodawania elementów do aktualności:

aktualnosci

I to wszystko. Teraz możemy czuć się panami swojej facebookowej strony głównej.

Nasza Klasa rejestracja

01-12-2009, Mariusz Doluk

W poniższym samouczku zaprezentujemy jak zarejestrować się w portalu Nasza Klasa. Nie jest to zbyt trudne.

1. Na początku oczywiście musimy wejść na stronę portalu wpisując w pasku adresu: nasza-klasa.pl

nk_rejestracja1

Kliknij, aby przeczytać więcej »