Archiwum kategorii 'wykop'

Kolejne zmiany na Wykopie

20-07-2010, Mariusz Doluk

Wykop, pod wpływem niektórych sugestii użytkowników, wprowadził dość poważne zmiany funkcjonowania serwisu.

gmail_facebook_wykop

Jedną z najważniejszych jest możliwość połączenia kont na Facebooku i Wykopie. Dzięki temu można logować się korzystając z facebookowego konta, a także wyszukiwać znajomych z Facebooka oraz Gmaila.

Jednocześnie wprowadzono personalizację wyglądu strony głównej. Obecnie możemy zdecydować się na oglądanie tylko znalezisk tylko z wybranych grup tematycznych.

W prawej kolumnie pojawiać się teraz będą także propozycje znalezisk, które mogłyby zainteresować danego użytkownika.

Kliknij, aby przeczytać więcej »

Wykop zhakowany

05-06-2010, Mariusz Doluk

Wygląda na to, że serwis Wykop został zhakowany przez użytkownika bordeux. Udało mu się wyedytować jeden z wpisów reklamujących spot kandydata na prezydenta Janusza Korwina-Mikke:

wykop_hack

Jak widać na powyższym zrzucie ekranu, bordeux znalazł lukę, która umożliwia mu dowolne edytowanie wykopów. Na główną stronę trafił wykop informujący o tej sytuacji:

wykop_hack2

Który notabene ma tendencję do zmieniania swojej treści. Po kilku godzinach ten sam wykop został zmieniony przez inną osobę podpisującą się jako Szab i  wyglądał już tak:

Kliknij, aby przeczytać więcej »

Wykop na iPhone

05-05-2010, Mariusz Doluk

Twórcy serwisu wykop.pl udostępnili 2 maja darmową aplikację dla smartfonu iPhone oraz odtwarzacza iPod touch. Jak informuje strona na wykop.pl, aplikacja przenosi 99% funkcjonalności webowej wersji serwisu na  iPhone oraz iPod Touch.

iphone_wykop

Dzięki aplikacji można m.in. wykopywać i zakopywać znaleziska, dyskutować z innymi użytkownikami, przeglądać, zapisywać w ulubionych i obserwowanych, czy dodawać własne znaleziska.

Aplikacja dostępna jest w AppStore

Bunt na wykopie?

28-04-2010, Mariusz Doluk

Na portalu wykop.pl przeciwko reklamom zbyt ingerującym w treść zbuntowała się część użytkowników. Wyraz temu dał wykopowicz Pastelowy, wrzucając obrazek z dość niecenzuralnym komentarzem w sprawie reklamy jednej z sieci komórkowych. Wpis od dwóch dni zdobywa sobie coraz większą popularność, wykopało go już prawie 1900 użytkowników.

wykopbunt

Trzeba przyznać, że pomysł wstawienia reklamy pomiędzy datę a podpis wykopowicza nie jest najlepszy. Ale może o to chodziło agencji reklamowej – wywołać skandal. To że administracja wykopu nie reaguje i nie kasuje tego wpisu, może być poszlaką wskazującą na to, że sytuacja jest zamierzona i chodziło o wywołanie emocji wykopowiczów. Ten trend – wywoływanie negatywnych emocji – w branży ostatnio stał się chyba dość modny. Moim jednak zdaniem nie służy ani marce, a już na pewno nie dobrostanowi użytkowników. Ale może jestem zbyt staroświecki.